درمان بیماریها

درمان سنگ کیسه صفرا

Gallbladder stone treatment

سنگ کیسه صفرا

علت پیدایش

به طور کلی ریشه پیدایش سنگ کیسه صفرا و کیسه صفرا لجنی در روش تغذیه نهفته است.

میل نمودن آب یخ، میل نمودن آب سرد فی مابین غذای گرم و پس از آن، خوردن غذای ناپخته و عدم کامل جویدن غذا موجب پیدایش سنگ کیسه صفرا می شود؛ بدین صورت که صفرای موجود در کیسه، به شکل یک دانه ریزی شبیه به خاکشیر منعقد می شود؛ و به همین ترتیب با روش تغذیه فوق این دانه درشت تر شده و به سنگ کیسه صفرا تبدیل می شود.

از دیگر علت پیدایش آن میل نمودن غذاهای دیر هضم و زودهضم به همراه یکدیگر می باشد. مثلا ماست و آبگوشت؛ که موجب می شود ماده غذایی که از معده وارد کبد می شود ناهمگن و ناهماهنگ باشد. که باعث سرد شدن جداره کبد می شود و با خوردن آب سرد، بر روی جداره کبد لایه ای شکل میگیرد؛ چون صفرای معلق موجود در کبد به سمت جداره فراخوان می شود در کوتاه مدت تبدیل به صفرای لجنی و دراز مدت تبیدل به کبد چرب می شود.

درمان سنگ کیسه صفرا
درمان سنگ کیسه صفرا

درمان

برای درمان سنگ کیسه صفرا سرکه انگبین میل نمائید.(برای دستور ساخت سرکه انگبین کلیک کنید.)

اگر درد شدیدی دارد هر 8 ساعت یکبار شربت سرکه انگبین میل نمائید تا از درد آن کاسته شود و پس از آن با روزی یک لیوان ادامه دهید تا سنگ در ابتدا نرم شده و پس از نرم شدن پرحجم می شود و در اصطلاح پف می کند. یعنی اگر سونوگرافی انجام دهید سنگ شما درشت تر نشان می دهد؛ یعنی از 10 میلی به 12-13 میلی افزایش می یابد در این صورت اصلا جای نگرانی نیست و درمان سیر طبیعی خودش را پی می گیرد. و پس از پف کردن به دو سه قطعه کوچک تر تبدیل شده و این سیر ادامه می یابد تا به صورت کامل دفع شود.

در شربت سرکه انگبین سرکه آن باعث نرم شدن سنگ و عسل آن موجب تولید صفرای لطیف در کبد می شود و این صفرای جدید به کبد گرمی می بخشد. که برای هضم بهتر غذا مفید می باشد حال با رعایت و اصلاح روش تغذیه زندگی سالم تری در پیش رو خواهیم داشت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا