درمان بیماریها

درمان خواب رفتگی دست و پا

Hand cramps treatment

علت:

خواب رفتگی دست و پا ناشی از غلبه خلط سودا یا بلغم یا همان خون غلیظی که همه ما با آن آشنایی داریم، می باشد. که موجب عدم خون رسانی صحیح به بافت ها یا اندام انتهایی بدن مانند دست و پاها می شود و زمانی که خون بر آن اندام یا اعضا نرسد فرد احساس خواب رفتگی در دست و پاهایش می کند.

از عواملی که موجب بروز این بیماری می شود می توان به خوردن مواد غذایی که فضله زیادی تولید می کنند اشاره کرد. مانند: فست فودها، گوشت گوساله و گاو، مرغ صنعتی، ماکارونی، سیب زمینی، روغن های نباتی و مایع و اکثر مواد خوارکی صنعتی بدلیل استفاده از نگهدارنده در آنها.

اما فست فودها که تولید خون خیلی کمی دارند بخش بیشتری از همان خون کم هم در بافت ها و عروق ریز اندام انتهائی رسوب میکند و موجب انسداد و در نتیجه احساس خواب رفتگی می شود.

اما در رابطه با گوشت، حتی گوشت گوسفندی که بسیار مناسب و موافق مزاج انسان است و با همه ی خوب بودنش، اگر زیادی مصرف شود موجب این بیماری می شود. که دیگر گوشت گاو و مرغ جای خود دارد.

مصرف گوشت گاو و مرغ و زیاده روی در مصرف گوشت گوسفند موجب تولید خون غلیظ می شود که در اندام انتهایی رسوب و موجب انسداد می شود.

درمان خواب رفتن دست و پا
درمان خواب رفتن دست و پا

درمان:

اما در روش درمان توصیه ای که به این افراد می شود این است که حتما ورزش را در برنامه ی روزانه خود جای دهند تا خون با افزایش حرارت ناشی از ورزش به جریان بیفتد. و پیرو آن غذای خویش را نیز اصلاح کنند.

و از غذاهائی که غذائیت زیادی دارند که در اصطلاح کثیر الغذا گفته می شوند، بیشتر استفاده کنند که این نوع غذاها تولید خون زیادی می کنند  و قلیل الفضول یا دارای فضله کمی هستند. مانند: ارده، روغن حیوانی، کره محلی و انواع آش…

ضمنا ماساژ نیز می تواند یک روش درمانی مکمل باشد. و همچنین نباید از نقش حجامت در بهبود این بیماری خصوصا در افراد گرم مزاج غفلت نمود البته به شرط تشخیص یک طبیب حاذق.

درمان خواب رفتن دست و پا
درمان خواب رفتن دست و پا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا