درمان بیماریهاقلب، عروق و خونمغز، اعصاب و سردردها

پیشگیری و درمان سکته

Stroke prevention and treatment

سکته

سکته : معطل و بازماندن اعضا از حس و حرکت است به سبب انسداد و گرفتگی کاملی که در همه بطن های مغز به وجود آمده و مانع نفوذ و رسیدن روح حیوانی به مغز و سایر اعضا و همچنین مانع گذر روح نفسانی در خود مغز شده که به دنبال آن اعضا از حس و حرکت و همچنین از تنفس باز می ایستند.

علت ایجاد سکته تغییر در سبک زندگی و غذایی در زمان حاضر می باشد که در ادامه با برخی از این رفتارها و عادت ها بیشتر آشنا می شویم.

پیشگیری از سکته

* عادات غذایی

یکی از بدترین ترکیبات غذایی خوردن ماهی با ماست به خصوص در شبانگاه می باشد. در حالی که روش ناصحیح پخت ماهی نیز مزید بر علت می شود تا احتمال وقوع سکته در افراد را افزایش دهد. برای پخت ماهی، بایستی آن را نمک سود نمود و یا شکم پر با استفاده از ادویه جات گرم تهیه نمود.

امام صادق (ع) می فرمایند: هرکس شب در حالی بخوابد که ماهی خورده و بعد از آن، چند عدد خرما یا مقداری عسل نخورده باشد، رگ فلج شدن تا صبح بر او غلبه خواهد داشت. (خطر فلج شدنش تا صبح هست.)

درمان سکته قلبی ، پیشگیری و درمان سکته ، درمان سکته مغزی در طب سنتی
درمان سکته قلبی ، پیشگیری و درمان سکته ، درمان سکته مغزی در طب سنتی

یکی دیگر از این عادات، نخورن سرکه طبیعی می باشد.

از زمانی که خوردن سرکه ترک شده است سکته قلبی نیز افزایش یافته است.

سرکه صفا بخش قلب است و شخصی که یک قاشق غذاخوری سرکه را بعد از غذا بخورد، انسداد عروق پیدا نمی کند و قلب این شخص نمی گیرد.

البته می توان از ترکیب سرکه با شیره استفاده کرد که سرکه رگ های قلب را باز می کند و شیره قوت بخشِ قلب هست.

امام صادق (ع): بنی اسرائیل، [غذا را] با سرکه آغاز می کردند و با آن نیز به پایان می بردند؛ ولی ما با نمک آغاز می کنیم و با سرکه به پایان می بریم.

همچنین خوب جویدن غذا، ترک خوردن آب یخ و آب همراه غذا، ترک فست فودها، و … از نکات مهم در پیشگیری و درمان بیماری ها می باشد.

درمان سکته
درمان سکته

* عادات رفتاری

یکی دیگر از عادت های مفیدی که ترک شده است پیاده روی می باشد.

پیاده روی موجب تبدیل بلغم طبیعی تن به دم می شود. چرا که بلغمِ طبیعی، خونِ پس انداز تن می باشد و در سراسر بدن به همراه خون گردش دارد. پس بایستی این بلغم به تدریج پخته شده و به دم تبدیل گردد.

و چون تحرک نداریم بلغم ناپخته باقی می ماند و با خوردن غذاهای سرد، بلغم ناپخته را بیش از پیش انباشته می کنیم و با این افزایش میزان بلغم در خون باعث انسداد عروق و سکته سرد می شود.

سکته سرد بیشتر سکته مغزی است و بیشتر در زنان شایع است و سکته قلبی بیشتر در مردان شایع است.

حال بایستی بلغم زدایی صورت گیرد و پیاده روی از بهترین روش های آن است و حتی با آرام راه رفتن نیز بلغم موجود در تن به دم تبدیل می شود و با ایجاد تعریق نیز بلغم زائد از بدن دفع می شود و نشاط آور نیز هست.

این روش ها بیشتر جهت پیشگیری از سکته اسفاده می گردد حال به درمان ساده این عارضه می پردازیم:

درمان سکته

چند عدد سیر، داخل آبلیموی طبیعی پخته شود و مقداری عسل و زعفران به این ترکیب افزوده شود و هر 8 ساعت یک قاشق غذاخوری میل شود که این ترکیب باعث می شود رگ های بدن باز شود.

همچنین انجام حجامت عام بین دو کتف و اگر میزان درگیری بالای 30 درصد باشد، 1 الی 3 مرحله حجامت، هر ماه یکبار، که از روش های درمان سکته می باشد.

پیشگیری و درمان سکته ، درمان سکته قلبی ، درمان سکته مغزی در طب سنتی
پیشگیری و درمان سکته ، درمان سکته قلبی ، درمان سکته مغزی در طب سنتی
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا