مفردات داروئیمواد غیرخوراکی و کانی‌ها

باورهای غلط در مورد نوره (واجبی) و خواص درمانی آن

Depilatory Properties

خواص درمانی نوره

نوره (واجبی) ماده ای است که برای دفع موهای زائد بدن استفاده می شود. که در ادامه با خواص آن و طرز تهیه نوره بیشتر آشنا می‌شوید.

این ماده از ترکیب آهک و زرنیخ تشکیل شده است. از لحاظ علمی اگر بخواهیم به ماهیت این تاکید پی ببریم اینگونه می توان گفت که اگر از نوره های سنتی و اصیل که دارای آرسینک هست استفاده شود.

شما هر وقت نوره استفاده می کنید در واقع دارید خود را علاوه بر نظافت، شیمی درمانی می کنید. همچنین کسی که نوره می گذارد دچار رماتیسم نمی شود. موی بدن وقتی بلند شود، آب کمر از جریان می افتد، مفاصل سست می شوند. و ضعف و سِل به دنبال می آورد. اما نوره، آب کمر را افزون می سازد، بدن را تقویت می کند، بر پیه کلیه ها می افزاید و بدن را چاق می کند. وقتی نوره زیر بغل گذاشته می شود نور چشم زیاد می شود، کتف ها قوی می شوند و زن ها دچار سرطان سینه نمی شوند چون مواد سودازا از آن ناحیه تخلیه می شوند.

سرطان مقدمه اش تجمع مواد سوداوی در یک نقطه است وقتی سودا تخلیه شود سرطان هم بوجود نمی آید.

وقتی زیر شکم نوره گذاشته می شود علاوه بر رفع موی زائد بیماری کلیه و مثانه رفع می شوند. و در صورت خروج از حمام فوراّ مقداری روغن بنفشه بر مواضع مورد نظر مالیده شود که سبب جوش نشوند.

کسانی که تند خوی و بد اخلاق هستند کف پایشان را نوره بمالند (در حمام) و 5 دقیقه بعد بشویند. پا محل تجمع سوداست و هم اندام انتهائی و هم جاذبه زمین مدام خون و مواد زائد بویژه بخش سنگین آن یعنی سودا را به سمت خودش می کشد.

نوره (واجبی) از نظر علمی :

سه ماده حیاتی در نوره است که عبارتند از آرسنیک، فسفر، گوگرد

که از طرف وزارت بهداشت (شاید به سفارش و دستور سازمان بهداشت جهانی که در سیطره یهودیان است) اعلام شده است: نوره هائی که بفروش می رسند غیربهداشتی است مگر آنکه آرسنیک آن را خارج کنند، چون آرسنیک سرطان زاست و در پی این دستور تمام کارخانه ها آرسنیک موجود در نوره را خارج کرده اند. (البته نوره دارای آرسنیک بصورت سنتی و غیرکارخانه هنوز موجود است.)

و باید بدانید که این پودرهای موبری که اغلب بصورت معطر (حاوی اسانس) هستند عاری از آرسنیک می باشند و در نتیجه جز خاصیت مو زدائی هیچ خاصیت دیگری ندارند.

پس باید به دنبال واجبی اصل باشید همان ها که بوی بسیار تند و نه چندان خوبی دارند و در عطاری های معتبر موجود است.

وزارت بهداشت نمی داند که این آرسنیکی که از نوره خارج کرده اند کجا می رود. این ماده حیاتی به قیمت مفت از کشور خارج می شود و به اروپا می رود، از یک سو نوره (واجبی) بی خاصیت می شود و از طرف دیگر این آرسنیک با دستکاری شیمیایی دوباره به عنوان آخرین داروی شیمایی ضد سرطان خون برای شیمی درمانی با قیمتی بسیار گزاف به کشور برمی گردد.

نوره ای که دارای آرسنیک، فسفر و گوگرد است در محیطی کوچک و خنک به بدن گذاشته شود تا در این مدت از طریق تنفس، بو وارد ریه ها و سپس خون شود تا هربار که نوره گذاشته می شود مقدار زیادی عوامل سرطان از بدن خارج شود.

نکته مهم این است که نوره باید طبیعی باشد، یعنی نه چیزی از آن کم شده باشد (آرسنیک) و نه چیزی به آن اضافه شده باشد (اسانس).

آیا می دانید که از آرسنیک خارج شده از نوره، داروی ضد سرطان تولید می کنند. اگر دقت کرده باشید امروزه از طریق رسانه های جمعی و پزشکان چنین به مردم القا می شود که نوره غیربهداشتی است، چرا که دارای آرسنیک می باشد و آرسنیک نیز یک ماده سرطان زاست، اما از طرفی می بینیم که:

امام رضا (ع) تاکید فراوانی به استفاده از نوره دارند تا انجا که می فرمایند: هفته ای یک بار از نوره استفاده نمائید و اگر نتوانستید دو هفته یکبار، و اگر نتوانستید سه هفته یکبار، اگر نتوانستید ماهی یکبار، و حتی اگر پول نداشتید قرض کنید و این کار را انجام دهید و اگر چهل روز بگذرد و کسی از نوره استفاده نکند مسلمان نیست.

حال سوال اینجاست چرا با توجه به این همه تاکید بر مداومت استفاده از نوره در دین ما، پزشکان امروز استفاده از آن را مساوی با دچار شدن به سرطان می دانند.

برای روشن شدن این مطلب توجه به این نکته الزامی است: اگر به کارخانه های مربوط به تولید نوره مراجعه نمائیم می بینیم خارجی ها در حق ما لطفی کرده اند و چون نمی خواهند ما سرطان بگیریم! دستگاه هائی در اختیار ما قرار داده اند و تا این ماده سرطان زا را به اصطلاح خودشان آرسنیک را از نوره جدا می کنند. ولی سوال اینجاست که چرا وقتی آرسنیک از کشور ما خارج می شود، با یک سری تغییرات جزئی( با افزودن اکسیژن به آن، آرسنیک تری اکساید تولید کرده) با قیمت بسیار گزاف به خود ما مجددا فروخته می شود تا ما در بیمارستان ها برای بیماران سرطان خونی استفاده کنیم.

سوال اینجاست که آیا برای این نیست که ماده موثره را رایگان از خود ما بگیرند و به عنوان ماده اولیه در کشور خودشان با آن داروی ضد سرطان تولید نمایند؟

این دارو را امام رضا (ع) می فرمایند از طریق پوست و بوییدن در حین استفاده آن مصرف کنید.

یعنی به هنگام استفاده از واجبی مقداری از آن را به نوک بینی بمالید و ببوئید با این که واجبی را در یک محیط کوچک و خنک استفاده می کنید. تا بوی نوره به مشام تان بخورد و از طریق بوییدن وارد خون و بدن تان گردد و همچنین در همان مدت که نوره جهت ریزش موهای بدن استفاده می گردد. در این مدت حداکثر زمانی است که نوره می تواند روی پوست شما باشد. و از طریق پوست، جذب بدن تان گردد تا غیر از خاصیت موبری اثر درمانی خود را بگذارد.

طرز تهیه نوره ، خواص درمانی نوره ، طرز تهیه نوره
طرز تهیه نوره ، خواص درمانی نوره ، طرز تهیه نوره

طرز تهیه نوره :

نوره فرآورده خاک گونه و پودری شکل به رنگ سفید که از آمیخته شدن اهک و زرنیخ درست می شود. این ماده پودری پس از ترکیب شدن با آب به رنگ سبز در می آید و بسیاری معتقدند که برای بدن خواص بسیار مفیدی دارد. و ان را نرم و لطیف نی کند.

برای تهیه آن ابتدا 8 کیلو سنگ آهک درجه یک تهیه نموده و در یک طشت و یا ظرف بزرگ قرار می دهیم. مقداری آب جوش به حدی که آهک شل، آب نشود و فقط کمی خیس شود، را به آن اضافه می کنیم. (حدود 2 لیتر)، و درب ظرف بزرگ را می بندیم. و تا زمانی آنرا به این حالت می گذاریم تا کاملا خشک نشود. (از 2 ساعت تا 8 ساعت). سپس با الک ریز آن را الک می نمائیم بعد آن را وزن می کنیم. به نسبت پودر الک شده نرم آهک زرنیخ طبق شرح ذیل اضافه می کینم:

  1. یک کیلو زرنیخ سیاه + 4 کیلو آهک الک شده نرم
  2. یک کیلو زرنیخ سبز + 5 کیلو آهک الک شده بدست آمده از مرحله اول
  3. یک کیلو زرنیخ زرد + 6 کیلو آهک الک شده بدست آمده از مرحله دوم

در آخر نوره بدست آمده را داخل چندتا کیسه نایلکس قرار داده تا هوا نکشد و داخل قوطی فلزی درب دار یا دبه پلاستیکی درب دار قرار می دهیم. (ضمنا می توانید مواد را به نسبت نیاز کم کنید.)

نویسنده: مسعود مختاری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا