دسته‌بندی نشده

دوره‌ی متن خوانی حفظ الصحه مظفری

دوره‌ی مجازی متن خوانی حفظ الصحه مظفری

کتاب حفظ‌الصحه مظفری تألیف میرزا محمدعلیخان مظفری از جمله کتب و منابع طب  ایرانی اسلامی کشورمان است که در حال حاضر نیز به‌عنوان یکی از منابع در اختیار دانشجویان دانشکده‌های طب سنتی و علاقمندان به این حوزه قرار دارد.

این کتاب با توجه به نوشته های روی آن، متعلق به سال 1345 و چاپ بیستم می باشد و برای دانش آموزان سال سوم و چهارم ابتدایی آن زمان تدریس می شده است ، با توجه به مطالب خوب و ارزنده آن می توان پی برد که چرا در آن زمان مردم کمتر بیمار می شدند و عمرها چرا طولانی تر بود ، البته نمی توان از پاکی هوا و نبود استرس های آن زمان غافل بود ولی داشتن دانش مربوط به سلامتی و حفظ سلامتی تن هم خود عنصر مهمی بوده است. کتاب حفظ‌الصحه مظفری

برای آشنایی بیشتر با کتاب و دانلود آن کلیک نمائید.

زمان برگزاری دوره:

از شنبه 1 اردیبشهت ماه.

به مدت 4 روز  از ساعت 8 تا 9 صبح، همراه با پرسش و پاسخ.

مهلت ثبت نام:

تا چهارشنبه 29 فروردین.

عناوین آموزشی:

1- خواب و بیداری 2- حرکت و سکون 3- هوای سالم 4- آب آشامیدنی و فاسد 5- فصول اربَعه و مناطق مختلفه 6- ترتیب لباس پوشیدن و غذاخوردن 7- ساعات شبانه روز و تقسیم آن برای امور زندگانی 8- اغذیه و اشربۀ مفیده و مضرّه 9- دستورات لازم برای حفظ دندانها 10- تدابیر محافظت از مو 11- محسنّات آب دریا 12- شست و شوی بدن اطفال 13- استحمام 14- فایدۀ غذاخوردن در وَقت مُعیّن 15- غذاهای سبک و مقوّی برای اشخاص کم بُنیه و …….

نحوه برگزاری دوره:

آنلاین بصورت تصویری در سایت آموزشیِ ایرانیِ اسکای روم و بعد از دوره، صوت کلاس در گروه اختصاصی دانشجویان در ایتا بارگزاری خواهد شد.

فایل pdf کتاب حفظ الصحه قبل از شروع دوره، در گروه کلاس قرار خواهد گرفت.

مدرس:

استاد صادقیان

نحوه تعامل دانشجو با اساتید:

در طی دوره امکان پرسش و پاسخ درسی برای دانش پژوهان فراهم می باشد.

گواهینامه: ندارد

تخفیف: دانش پژوهانی که در دوره مزاج شناسی سطح یکِ آذر و دی و بهمن ماه شرکت کرده اند از 50 درصد تخفیف برخوردار خواهند بود.

ظرفیت دوره تکمیل گردید.

منتظر دوره های بعدی ما باشید… 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا