بهداشتسبک زندگیمفردات داروئیمواد غیرخوراکی و کانی‌ها

نقش تنفس در سلامت و قوت تن

Role of breathing in health

بهترین تنفس 

در نظام طب سنتی هرگاه در جامعه ای بیمار زیاد شود، باید حقوق طبیب آن جامعه را کم کرد چون با کم کاری طبیب، بیماری زیاد شده است. پس خدمت این نیست که بیمارستان یا تخت را در جامعه ای افزایش دهیم بلکه باید سطح بهداشت و موارد پیشگیری از بروز بیماری را توسعه دهیم. یکی از موارد پیشگیری از بروز بیماری ها مخصوصا بیماری های ریوی و همچنین نشاط و قوت بخشیدن به تن، تنفس هوای سرد می باشد.

بدین صورت که  با تنفس هوای سرد، سطح صفرای داخل بدن افزایش یافته و موجب تقویت بنیه ی بدن می شود. با این عمل صفرای معلق در سراسر بدن به سمت ریه و سپس قلب می رود و چون سردی جاذب گرمی می باشد، ریه گرم شده و قوت بدن در مقابل سرمای شدید افزایش یافته و مشکلات ریوی کاهش می یابد.

از طرف دیگر با تنفس هوای سرد، معده سرد شده و گرایش به خوردن گرمی ها بیشتر می شد که با خوردن گرمی ها، گرمی جذب تن می شود و قوت بدن افزایش می یابد.

تنفس هوای سرد مغز را نیز قوی میکند. نمونه ی بارز نشاط و قوت کوهنوردان و اسکی بازانی هستند که حتی با تنفس هوای خیلی سرد آن نشاط و قوت را دارند.

ابوعلی سینا می فرمایند: مردمان سردسیر قوی تر از مردمان گرمسیر هستند.

نقش تنفس در سلامتی ، تنفس هوای سرد ، بهترین تنفس 
نقش تنفس در سلامتی ، تنفس هوای سرد، بهترین تنفس 

پس ما نباید محیط و هوای خانه را گرم کنیم بلکه باید تن را بپوشانیم. دمای هوای خانه نباید از 22 درجه بیشتر باشد. با رعایت نکردن این موضوع هوای تنفسی ما گرم میشود و میل به خوردن سردی ها افزایش می یابد و استمرار مصرف سردی ها موجب ضعف تن می شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا