درمان بیماریهامغز، اعصاب و سردردها

درمان میگرن

Migraine treatment

درمان میگرن

برای درمان میگرن روش‌هایِ درمانِ مختلفی وجود دارد، که پاسخ به درمان نیز برای افرادِ مختلف متفاوت هست، یعنی یک داروی واحد برای درمان سردردهای میگرنی برای تمامی افراد نیست.

بنابراین گزینه‌های درمانی مختلفی ارائه می‌گردد تا شخص بهترین درمانی که باعث کاهش سردردش می‌شود را شناسایی و استفاده کند.

سردرد های میگرنی معمولا از نوع سردردهای شقیقه هستند که خود به دو نوع سرد و گرم تقسیم می‌شود. که انواع آن از شرح این متن خارج است.

روش‌های درمان:

بهترین روش درمانی که در اکثر بیماران مفید واقع شده است، استفاده از گیاه بابونه می باشد. شما می‌توانید بابونه را هم بصورت دمنوش استفاده کنید و هم به صورت موضعی؛ بدین روش که روغن بابونه را بر روی شقیقه‌ها در موقع درد و یا 2 الی 3 بار در روز بمالید؛ که هم جذب بهتری پیدا می‌کند و هم ماساژ باعث کاهش درد می‌گردد.

گیاه بابونه نوع دیگری نیز دارد به نام بابونه گاوی (بابونه چشم گاوی) که نسبت به نوع معمولی آن گل‌های بزرگتری دارد؛ که این گیاه نیز می‌تواند در درمان میگرن مفید باشد.

از روش‌های دیگر می‌توان به مالیدن اسانس نعنا رقیق شده بر روی شقیقه ها، بوئیدن اسانس گل محمدی رقیق شده، چرا که اگر غلیظ باشد، خود می‌تواند باعث ایجاد سردرد شود؛ همچنین بوئیدن گلاب نیز می‌تواند برای بیماران میگرن مفید باشد.

و در پایان نباید از رکن اصلی درمان در تمامی بیماری‌ها غفلت نمود و آن هم، اصلاح تغذیه، تغییر سبک زندگی و انجام ورزش می‌باشد.

سردردها ، درمان میگرن ، درمان سردردهای میگرنی ، درمان میگرن خیراندیش ، بابونه و سردرد
انواع سردرد ، درمان میگرن ، درمان سردردهای میگرنی ، درمان میگرن خیراندیش ، بابونه و سردرد
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا