دردهای عضلانی و مفصلی، مشکلات حرکتیدرمان بیماریها

درمان درد مفاصل، پادرد و زانودرد

Treatment of joint pain

 درمان درد مفاصل، پادرد، زانو درد

درد مفاصل ، پادرد و زانو درد عمدتا دردهای سرد هستند که از نشانه های این درد سرد می توان به این نکته اشاره کرد که هر زمان که غذای سرد می خورند یا در معرض هوای سرد قرار می گیرند این درد بیشتر می شود که این دردها در زنان بالای 35 سال شایع تر است.

و تمامی این مشکلات از سردی هاست مگر در مواردی که به زانو آسیب رسیده باشد و یا بیماری آرتروز خشک باشد؛ که از نشانه های آن وقتی که راه می روند زانوی آنها صدا می دهد، که این از خشکی می باشد که از نشانه دیگر آن وقتی که از آن عکس بگیرید در تصویر سونوگرافی در زانو، درگیری نشان می دهد. ولی اگر پادرد سرد باشد فاصله نشان می دهد که حتی می گویند آب آورده که اگر دکتر این آب را بکشد دوباره آب می آورد، که این آب همان بلغم اضافه می باشد که موجب ایجاد فاصله می شود.

درمان درد مفاصل
درمان درد مفاصل

درمان آرتروز خشک زانو:

در یک دوره 40 روزه و بیشتر با روغن بادام تلخ روغن مالی کنید و سعی کنید این خیسی که بر اثر چرب کردن بوجود آمده را حفظ کنید به تدریج این درد مرتفع می شود.

درمان درد مفاصل:

بهترین درمان خوارک گرمی هاست و گل گرمی ها برای دردهای مفاصل انجیر است. اگر 7 عدد انجیر را در شبانگاه در طول یک دوره 40 الی 120 روزه مصرف کنید، مفاصل را محکم می کند.

درمان دیگر آن سنجد است. بدین صورت که روزانه 21 عدد سنجد را دانه به دانه در دهان گذاشته و حین ترکیب با بزاق میل نمائید و یا 3 قاشق غذاخوری پودر سنجد را با شیر و عسل ترکیب نموده و میل نمائید.

برای دردهای بسیار شدید، روغن کوهان شتر را بر روی مفاصل بمالید.

درمان پادرد
درمان پادرد

 درمان پادرد و زانودرد:

از دردهای سرد شایع، پادرد در زنان می باشد که در وهله اول در ساق ورم ایجاد می کند و همین ورم به زانو سرایت می کند و بعد از بیشتر شدن ورم به پادرد تبدیل می شود.

برای درمان این درد: باید از لبنیات دوری کرد بویژه در شبانگاهان، میل نمودن یک قاشق مرباخوری اسفند در شبانگاهان، میل نمودن یک قاشق مرباخوری عسل به صورت ناشتا و در یک دوره 40 روزه زانو و ساق پا را با روغن سیاه دانه چرب نمایند.

حجامت گرم زانو (بادکش) از طرفین زانو و بالای زانو و همچنین روی زانو برای مواقعی که ورم خیلی زیاد است، برای درمان این درد مفید است.

درمان مشترک

یکی از درمان های بسیار راحت و بسیار کم خرج آنها و همچنین موثر در پوکی استخوان :

۱. پرهیز از مصرف کشک، پنیر، ماست، دوغ، نوشابه، دلستر و انواع فست‌فودها.

۲. ارده و شیره انگور یا عسل بعنوان صبحانه و ناهار.

۳. روزانه حداقل ۳۰ دقیقه ورزش.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا