بیماری‌های فصلی، حساسیت‌ها و اعتیادحلق، بینی، مجاری تنفسی و ریهدرمان بیماریهاکرونا

سرماخوردگی یا کرونا !؟

Cold or corona

سرماخوردگی یا کرونا !؟

سوالی که ذهن بسیاری را درگیر خودش کرده، این است که آیا هرفرد که سرفه، آبریزش بینی و گلودرد دارد، دچار کرونا شده است؟ ( درمان کرونا در طب سنتی ، درمان کرونا دکتر خیراندیش ، استاد علی صادقیان ، آموزش طب سنتی ، سرماخوردگی یا کرونا ، آدرس مطب دکتر خیراندیش ، دریافت نوبت دکتر خراندیش )

بر اساس گفته سخنگوی ستاد مقابله با کرونا، بله درسته! شما تک سرفه هم که داشته باشید یعنی به کرونا مبتلا شده اید!

ولی از نگاه طب سنتی گلودرد، آبریزش و … همه غلبه رطوبت است. زمانی که رطوبت بدن افزایش پیدا کند، قوه مدبره بدن، یعنی قوه ه‏ایی که بدن را مدیریت می‏‌کند، رطوبات را تبخیر می‌‏کند، در نتیجه این بخارات به سمت بالا حرکت می‌‏کنند. وقتی به بالای سر برسد، در معرض هوای سرد و یا نوشیدن آب سرد قرار می‌‏گیرد و این بخارات منعقد می‌‏شوند.

وقتی در گلو منعقد شد، باعث فشار به عصب گلو شده، و فرد دچار گلودرد می‌‏شود، اگر بخارات ترکیبی از خلط بلغم و صفرا باشند، فرد احساس خارش در ناحیه گلو هم می‌‏کند.

حالا اگر این بخارات در ناحیه مغز منعقد شود، سر سنگین می‏‌شود و آن رطوبات از طریق مجاری دفعی مانند بینی و دهان خارج می‏‌شود. در این صورت، فرد دچار آبریزش بینی و دهان می‌‏شود.

در طب سنتی به اینها زکام و نزله می‌گویند.

بنابراین، این یک سیر طبیعی است که از قبل هم بوده، الآن هم هست. حالا می‏توانید به آن نسبت کرونا بدهید یا نسبت سرماخوردگی یا نسبت آنفلوآنزا!

اگر به این موارد نسبت کرونا بدهید، موجب ترس شما می‏‌شود و ذهن ناخوداگاه خود را معطوف به این بیماری می‌کنید که این باعث می‌شود که هر روز بیماری تشدید شود و این سیر ادامه پیدا می‌کند که این بیماری، کرونایی می‌شود که شما را می‏کشد، در حالیکه کرونا نمی‏کشد! فکر شماست که شما را می‏برد داخل سیستم بیمارستانی و با مصرف داروهایی مغایر با طبیعت بدن انسان و … شما را به دیار باقی میفرستد…

محقق و پژوهشگر: استاد علی صادقیان ( درمان کرونا در طب سنتی ، درمان کرونا دکتر خیراندیش ، آموزش طب سنتی ، سرماخوردگی یا کرونا ، آدرس مطب دکتر خیراندیش ، دریافت نوبت دکتر خراندیش )

رفع ضعف ناشی از کرونا ، درمان کرونا در طب سنتی ، درمان کرونا دکتر خیراندیش ، استاد علی صادقیان ، آموزش طب سنتی ، سرماخوردگی یا کرونا ، آدرس مطب دکتر خیراندیش ، دریافت نوبت دکتر خراندیش
رفع ضعف ناشی از کرونا ، درمان کرونا دکتر خیراندیش ، استاد علی صادقیان ، آموزش طب سنتی ، سرماخوردگی یا کرونا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا