رسانهطب سنتیفیلم

مصاحبه با دکتر پیتر گلیدن در مورد مافیای طب رایج

Interview with Dr. Peter Gliden

مصاحبه با دکتر پیتر گلیدن

دکتر پیتر گلیدن ، متخصص طب طبیعی است و دارای پروانه پزشکی با بیش از ۳۰ تجربه بالینی می باشد؛ که در ویدیوی زیر در مورد مافیای طب رایج و تروریسم مافیایی دارو و همچنین یکی از علل بیشترین مرگ و میر در جهان می پردازد.

ویدیویی که در پایان متن منتشر شده به زبان انگلیسی می باشد که ترجمه آن به صورت متن در زیر آماده است.

انشالله به محض آماده شدن دوبله این ویدیو در همین صفحه منتشر خواهد شد.

با ما همراه باشید:

مجری:

دکتر، شما از سومین عامل مرگ و میر در ایالات متحده آگاه هستید. من مطمئنم بیشتر ما می توانیم حدس بزنیم که یا مربوط به قلب است یا سرطان یا دیابت و یا امثلا اینها. می توانید به ما بگویید که چه هست و چرا؟

دکتر:

خب ممنونم که پرسیدین، چون این گوریل 10000 پوندی (اشاره به اینکه این یک مسئله بسیار بزرگ و مهم است) در اتاق هست؛ ولی هیچ کس در موردش حرف نمی زند.

طبق آمار رسمی که در مجله انجمن پزشکی آمریکا منتشر شده است، سومین عامل مرگ و میر، تجویز (غلط) پزشکی رایج است!

این به این معناست که شما مراجعه می کنید به یک پزشک عمومی(1)، او برای شما نسخه ای تجویز می کند و شما از آن می میرید.

طبق آمار وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکا، ماهانه 15000 نفر توسط تجویز پزشکی رایج می میرند، و هیچ کس به زندان نمی رود!

یک گروه تروریست با دو هواپیما به برج های دوقلو حمله می کنند، 3500 نفر می میرند و ما وارد جنگ می شویم، ولی ماهانه 15000 نفر بر اثر تجویز پزشکی رایج می میرند و ما هیچ عکس العملی نشان نمی دهیم.

مصاحبه با دکتر پیتر گلیدن ، مافیای طب رایج ، تروریسم مافیایی دارو
مصاحبه با دکتر پیتر گلیدن ، مافیای طب رایج ، تروریسم مافیایی دارو

این به این دل است که، نمی خواهم بگویم شستشوی مغزی، نه، واژه صحیحی نیست، بلکه در 100 سال اخیر به سمت یک باور غلط کشیده شده ایم، فکر کنم مارکوس ولبی(2) آغازگر این نکته بود که پزشکِ طب رایج، پادشاه است و همه چیز را در مورد همه چیز می داند و شما باید خفه شوید و به توصیه های او عمل کنید.

اکثر مردم ایالات متحده، هیچ اطلاعاتی در مورد تاریخ پیدایش دارو (پزشکی) در ایالات متحده ندارند.

در اوایل صده 1900، زمین بازی (منظور زمینه برای درمان) برای کایروپراکتورها (3)، اوستیوپات ها (4)، هومیوپات ها (5) و پزشکان طب جدید به طور یکسان بود.

در دهه 1915-1920 یک گزارشی به نام گزارش فلکسر توسط فردی به نام آبراهام فلکسر و با حمایت بنیاد کارنگی (6) تنظیم شد. این مرد، از طریق دلیجان و قطار و…، به تمام کشور سفر کرد. این قبل از ساخت آزادراه های بین ایالتی بود. پنج سال طول کشید تا این گزارش را تهیه کند. او به تمام نقاط کشور سفر کرد و فهرستی از تمام دانشکده های پزشکی که دارو (شیمیایی) تجویز می کردند تهیه کرد و برای بنیاد کارنگی آورد، بنیادی که صاحب شرکت های دارویی بود.

این بنیاد و خانواده راکفلر (7) میلیون ها دلار پول مفت به دانشکده ها و بیمارستان های ایالات متحده که دارو تجویز می کردند دادند.

این شروعِ یک پایان بود.

بعد از این گزارش، دیگر زمین بازی در ایالات متحده، برای همه یکسان نبود و پزشکی رایج ماشین تخریب کن خود را روشن کرد.

اکثر مردم ایالات متحده فکر می کنند که طب غالب (نافذ) در اینجا – داروهای شیمیایی زیر نظر پزشکی رایج – در رأس هستند، به این دلیل که روش های درمانی آن ها بهتر از هومیوپات ها، یا طب گیاهی یا کایروپاکتورهاست! اینطور نیست!

آن ها در صندلی راننده (رأس امور) هستند، بخاطر ائتلافاتِ سیاسی و اقتصادی که در آغار قرن (بیستم) به وجود آمده و بیشتر مردم در مورد آن چیزی نمی دانند. این یک مشکل عظیم است. دیوانگی است، نه؟

طب رایج یا طب سنتی ، تروریسم مافیایی دارو ، مافیای طب رایج ،دکتر پیتر گلیدن
طب رایج یا طب سنتی ، تروریسم مافیایی دارو ، مافیای طب رایج ،دکتر پیتر گلیدن

سومین عامل مرگ است.

با این حال وقتی دولت سر و صدا می کند در مورد تغییر بیمهِ مردم، همه وحشت می کنند. این خودش یک موضوع دیگری برای صحبت هست، این طور نیست؟

بیمه درمانی چیست؟ وقتی بیمه درمانی می گیری، چه کار می کنی؟ داری شرط می بندی که آنقدر مریض خواهی شد که نخواهی توانست از پس مخارج آن بربیایی، درسته؟

و بعد ماهانه مقدار زیادی پول می دهی تا دسترسی داشته باشی به ناظم دارویی که سومین عامل مرگ و میر در ایالات متحده است!!

رک بگویم، باید سرهایمان مورد معاینه قرار بگیرد.

به همین دلیل من، خودم و دکتر والاکان، سالیانه مجموع 400 سخنرانی اجرا می کنیم و در حال ایجاد یک جنبش مردمی هستیم چون مردم هیچ اطلاعاتی در این مورد ندارند. یعنی افرادی که به سخنرانی من می آیند، می پرسند، سیب زمینی نیمکت(8) (تنبل)ها عمر طولانی تری دارند؟ پزشکی رایج سومین عامل مرگ و میر است؟ اینجا چه خبره؟ ما مثل افرادی هستیم که در زمان گالیله می گفتند آهای مردم! این خورشید است که مرکز منظومه شمسی است و نه زمین! یا آهای مردم! زمین گرد است و نه مسطح! آهای مردم، برده داری بد است! درسته؟

اینجا ما یک وظیفه اجتماعی داریم. چرا یک وظیفه اجتماعی؟ چون مردم دارند وضوحا(آشکارا) عذاب می کشند. باور نمی کنی، خدا را به عنوان شاهد می گیرم، باور نمی کنی چه بیماری هایی که با طب هولیستیک (جامع) (9) درمان شدند.

توانایی بدن برای ترمیم (درمان) خودش قابل توجه است.

اکثر اوقات تنهای چیزی که برای این کار نیاز است، مواد اولیه ی مورد نیاز این کار است. و باید خوردن غذاهایی که به بدن صدمه می رساند را متوقف کنیم.

اگر گازوئیل در یک ماشین بریزی، حتی اگر یه فراری نو هم باشد، خیلی بد می راند. اگر اصلا براند! ماشین هیچ عیبی ندارد، فقط سوخت خوبی نداشته است.

بدن انسان هم همین طور است. شما به بدن انسان مواد اولیه خوب بده، رژیم غذایی را اصلاح کن، می شوی سوپرمرد، سوپرزن! و حتی اگر هم سوپرمرد یا زن نشوی، لااقل فشار خونت میزان می شود، لااقل آرتوروزت از بین می رود. لااقل دیگر حمله های عصبی و اضطراب نخواهی داشت و    می توانی در شب خواب راحتی بروی.

مافیای طب رایج ، مافیای طب نوین ، تروریسم مافیایی دارو ، دکتر پیتر گلیدن
مافیای طب رایج ، مافیای طب نوین ، تروریسم مافیایی دارو ، دکتر پیتر گلیدن

توضیحات:

(1): منظور پزشکی رایج است که با داروهای شیمیایی درمان می‌کند.

(2): مارکوس نلبی (Marcus nelby): یک سریال پزشکی است که از ۱۹۶۹-۱۹۷۶ در آمریکا پخش شد.

(3): کایروپراکتر: پزشکی مربوط به مشکلات عضلانی.

(4): اوستیوپات (Osteopaths): پزشکی مربوط به استخوان درمانی،
از دست های خود برای ماساژ چارچوب بدن برای ایجاد حرکت و عملکرد طبیعی استفاده می کند.

(5): هومیوپات (Homeopath): همسان درمانی،
پزشکی که باور دارد بدن قابلیت ترمیم خود را دارد و از داروهای گیاهی و مواد معدنی برای درمان استفاده می‌کند و در اواخر صده ۱۷۰۰ در آلمان به وجود آمد.

(6): بنیاد کارنگی (Carnegie corporation): توسط مردی به نام اندرو کارنگی در سال ۱۹۱۱ تأسیس شد، برای حمایت از توسعه دانش و به دنبال صلح جهانی و انتشار دموکراسی آمریکایی.

(7): راکفلر ها (Rockefeller family ، Rockefeller Foundation): خانواده صنعتی و سیاسی و بانکی آمریکایی که صاحب یکی از بزرگترین ثروت های جهان است.

(8): سیب‌زمینی نیمکت(couch potato):
منظور افرادی است که روی مبل میشینن و تلویزیون نگاه میکنند،
منظور افراد تنبل و بی تحرک.

(9): پزشکی جامع (Holistic medicine): پزشکی که تمام ابعاد انسان را از بدن، ذهن، روح، عواطف … در نظر میگیرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫3 نظرها

 1. سلام برای کسانی که غلبه بلغم دارن و معده اشون سرد شده میشه بفرمایین چه صبحانه ای میتونن استفاده کنن (من ارده – عسل – شیره خرما و شیره انگوره بدنمون اذیت میکنه) اینارو گفتن استفاده کنم که نمیتونم هر روز استفاده کنم لطفا راهنمایی کنید

 2. با عرض سلام و احترام
  بنده دانشجوی ترم ۵ پزشکی دانشگاه ایران هستم و با توجه به مطالب کانال تلگرام شما و دیگر منابع به این نتیجه رسیدم که طب کلاسیک جوابگو نیازهای بشر تا به امروز نیست و به طب سنتی علاقه مند شده ام ، اما میخواستم اگر امکانش هست از دکتر خیر اندیش بپرسید که توصیه ایشان به منِ دانشجوی پزشکی برای فراگیری طب سنتی چیه؟
  چون ایشان در مصاحبه اخیر خود با خبرگزاری تسنیم به این موضوع اشاره کردند که دانشکده های طب سنتی کشور کارآیی لازم را برای تربیت متخصص طب سنتی ندارند
  خیلی متشکرم
  امیدوارم این کار را انجام بدهید که بسیار ممنونتان خواهم گشت

  1. سلام
   برای اینکه بدون مشکل بتوانید طبابت کنید، فارغ از اینکه بار علمی دانشکده طب سنتی چگونه است؛ نیاز هست دوره دانشکده طب سنتی را نیز بگذارنید. و مدارک آن را دریافت کنید.
   و برای اینکه بار علمی خود را در حوزه طب سنتی بیشتر کنید نیاز هست، دوره های آزاد طب سنتی که از موسسه حجامت، مرجع طب ایرانی اسلامی و یا هر دوره ای که بتواند مفید باشد بگذرانید.
   صوت، کلیپ و مقالات حکیم خیراندیش را دنبال کنید.
   و همچنین مطالعه شخصی در منابع و کتاب های طب سنتی داشته باشید.
   https://irismed.ir/traditional-medicine-education/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا