طب سنتیمفردات داروئیمواد غیرخوراکی و کانی‌ها

تاثیر موسیقی بر جسم

The effect of music on the body

تاثیر موسیقی بر جسم

موسیقی، اولین هنر از هنرهای هفتگانه است و اگر طبیعی باشد و با طبیعت بدن سازگار باشد موجب گرمی بدن می‌شود. ( تاثیر موسیقی غمگین بر مغز – تاثیرات منفی موسیقی – تاثیر موسیقی بر جسم – استاد صادقیان )

موسیقی‌های شرقی (ایرانی، هندی و…) گرم، ولی موسیقی‌های غربی سرد هستند. مثلاً جاز، گرم اول و سرد آخر است. موسیقی سنتی ایرانی با شعرهای گرم، مثبت و هدف دار حافظ و مولوی بر جسم و جان گرمی می‌بخشد.

موسیقی‌هایی که غنا هستند، با طبیعت بدن سازگار نیستند و اغلب محتوای خوبی نیز ندارند، اول در بدن دگرگونی و نشاط ایجاد می‌کنند و حرارت بدن را به صورت غیرطبیعی بالا می‌برند، زیرا عنصر آتشین و هوایی آن، که سبک است به سمت بالا آمده و نشاط می‌دهد ولی کم‌کم باعث سوختن خون و رسوب خون در عروق مغز شده و باعث اعتیاد فرد به گوش دادن این موسیقی می‌شود و چیزهایی که همراه این موسیقی دیده و شنیده در ذهن مانده و منجر به افسردگی می‌شود.

صدای طبیعت، صدای آب و پرندگان و نوای‌قرآن آرام بخش و موافق طبع جسم و جان هستند.

سوره حج آیه ۵۱ «قول الزور» گفتار باطل و سوره لقمان آیه ۶ «لهو الحدیث» سخن بیهوده، در روایات به موسیقی غنا تعبیر شده است. در روایات نیز موسیقی غنا باعث فقر، نفاق و قساوت قلب می‌شود و خانه‌ای که در آن موسیقی حرام باشد از بلا در امان نیست، دعای اهل خانه مستجاب نمی‌شود، فرشتگان رفت و آمد نمی‌کنند و برکت از خانه میرود. (دعائم الاسلام ج۲ ص۲۸) ( تاثیر موسیقی غمگین بر مغز – تاثیرات منفی موسیقی – تاثیر موسیقی بر جسم – استاد صادقیان )

تاثیر موسیقی غمگین بر مغز - تاثیرات منفی موسیقی - تاثیر موسیقی بر جسم - استاد صادقیان
تاثیر موسیقی غمگین بر مغز – تاثیرات منفی موسیقی – تاثیر موسیقی بر جسم – استاد صادقیان
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا