مفردات داروئیمواد غیرخوراکی و کانی‌ها

خواص درمانی وضو

Therapeutic properties of ablution

خواص درمانی وضو

رفع امواج مضر با وضو

در احادیث آمده است که آب وضو را خشک نکنید. دلیل پزشکی آن است که بدن در برابر سرمایی که حس می‌کند خود به خود درجه حرارت را  بالا می‌برد تا آن را خشک کند، این تحریکات باعث بهبود و افزایش گردش خون و ورود اکسیژن بیشتری به بافت‌ها و عضلات زیر پوست شده که باعث شادابی و نشاط می‌شود.

امروزه هم بارهای الکتریکی زائد در اثر تحریکات مغناطیسی و الکتریکی اطراف ما همچون نیروگاه های برق، موبایل، تلویزیون و سشوار بر مغز تاثیر می‌گذارد و این اثرات در نواحی که تحریکات عصبی بیشتری دارد، خطرات جدی‌تری را به دنبال دارد. این نواحی دقیقا همان نواحی شست‌وشوی وضو است (سر، صورت، دست، مچ دست و پا). که بهترین و ارزان‌ترین و بی‌خطرترین راه برای دفع این امواجِ زائد، آب است که در وضو باعث انتقال بارهای ساکن از بدن به اطراف می‌شود.

همچنین امروزه اثرات وضو در پیشگیری از سرطان پوست که از عوارض تابش آفتاب و اشعه UV است توسط دانشمندان اثبات شده است.

حکمت مسح سر در وضو

در جمجمه یک درز و شکاف وجود دارد که در منابع طب سنتی به آن یافوخ و در طب جاری درز ساژیتال گفته می‌شود.

حکما به افرادی که دارای مغز خشکی هستند که یکی از عارضه‌های آن خواب سبک و سوت گوش هست، توصیه می‌کنند که مسیر درز یافوخ را با روغن بنفشه یا بادام شیرین چرب کنند.

یکی از رطوبت‌بخش‌های طبیعی دیگری که باید خیلی خیلی به آن توجه کنیم، کشیدن مسح سر هست که در طی شبانه‌روز چندین مرتبه به مغز رطوبت بخشیده و باعث آرامش اعصاب در فرد می‌گردد.

خواص درمانی وضو ، مرجع طب اسلامی
خواص درمانی وضو ، مرجع طب اسلامی
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا