حلق، بینی، مجاری تنفسی و ریهدرمان بیماریهاکرونا

رفع سرفه‏ های خشک کرونایی

Relieve dry coronary cough

رفع سرفه‏ های خشک کرونایی

در طب سنتی، یازده نوع سرفه داریم که یکی از آن‏ها سرفه‏ ی خشک است. ( رفع سرفه‏ های خشک کرونایی ، درمان کرونا در طب سنتی ، استاد علی صادقیان )

و برای رفع آن ابتدا به علت خشک شدن سرفه می‌پردازیم:

علت خشکی سرفه، رطوبت منعقد شده در ریه هست که به جداره‌ی ریه چسبیده، و امکان خروج آن بصورت مخاط نیست، مانند آبی که در سد یا دریاچه است، اگر این آب خشک شود، زمین زیر آن خشک و ترک ترک می‏‌گردد. عملکرد ریه هم مانند زمین زیر دریاچه خشک شده هست چرا که بخش لطیف رطوبتی که در ریه هست تبخیر شده و بخش غلیظ آن مثل زمین خشک و ترک خورده باقی می‌ماند که این علتی است برای بروز سرفه خشک!

بنابراین برای رفع آن، باید 2 قطره روغن بادام شیرین را هر 5 دقیقه زیر زبان چکاند تا رطوبتی همراه با گرمی، به خشکی ای که در ریه بوجود آمده داده شود و این خشکی به تدریج نرم گردد و همچنین بخور آب به تنهایی هم کمک کننده است.

اگر فرد گرم مزاج باشد، توصیه می‌شود از تخم‌‏های شربتی هم در کنار مواردی که ذکر شد استفاده کند، چرا که لعاب دارند و لعاب آنها باعث رطوبت بخشیدن به خشکی ریه می‌گردد، ضمن اینکه حرارت را هم کاهش میدهد، مانند تخم ریحان، اسفرزه، بارهنگ، سپستان و …، که بایستی آنها را در آب جوش انداخته، بگذارد لعاب بیندازد، و از لعاب به وجود آمده به تنهایی استفاده کند.

و در افراد سرد مزاج، توصیه می‌شود از روغن گردو جهت گرما و رطوبت بخشیدن به ریه استفاده کنند، یا روغن بادام شیرین را در آب جوش بریزند و بنوشند، یا 1 قاشق غذاخوری روغن بادام شیرین را در یک لیوان آب جوش بریزند و بخور دهند، یا جناغ و یا کل ناحیه سینه را با روغن بادام شیرین چرب کنند.

در این صورت، خشکی برطرف گشته و سرفه خشک هم از بین می‌‏رود.

البته باید توجه کرد که در سرفه های خشک به جد باید از مصرف داروهای شیمیایی و همینطور از داروهای گیاهی تند مثل زنجبیل و فلفل و سیر هم پرهیز کرد چرا که باعث تشدید خشکی می‌شوند.

محقق و پژوهشگر: استاد علی صادقیان

درمان بیماری‌های ریه ، رفع سرفه‏ های خشک کرونایی ، درمان کرونا در طب سنتی ، استاد علی صادقیان
درمان بیماری‌های ریه ، رفع سرفه‏ های خشک کرونایی ، درمان کرونا در طب سنتی ، استاد علی صادقیان
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا