پوست، مو، زیبایی و تناسب اندامدرمان بیماریها

درمان بیماری گال (جرب)

Treatment of scabies

درمان بیماری گال

بیماری گال یا جرب که از شایع‌ترین بیماری‌های پوستی خارش‌دار هست؛ ناشی از غلبه‌­ی خلط صفرای غیرطبیعی در بدن هست. ( درمان بیماری گال در طب سنتی و دکتر خیراندیش ، علت بیماری گال در ناحیه تناسلی ، غذاهای مضر برای بیماری جرب ، درمان بیماری جرب در طب اسلامی )

بنابراین اگر بخواهیم بدون در نظر گرفتن مزاج معده و کبد به درمان بپردازیم ،توصیه می‌شود که حتما از مصرف تندی‌ها مثل فلفل، زنجبیل، سیر و سایر مزه های تند و همینطور چیزهای تلخ و شور پرهیز شود. چرا که این موارد باعث افزایش خلط صفرا یا دمای صفرای موجود در بدن می‌شود و وقتی صفرا افزایش پیدا کند خارش و برون ریزی بیشتر می‌گردد و این مسئله، شما رو بیشتر آزار خواهد داد.

توصیه دارویی به این بیماران استفاده از شربت آبلیموی طبیعی با آب گرم و کمی نبات هست که بهترین زمان برای مصرف آن صبح ناشتا و نیم ساعت قبل از ناهار و شام می‌باشد.

البته می‌توانید قبل از ناهار و شام از آب خنک به جای آب گرم استفاده کنید ولی صبح ناشتا باید حتما آب گرم باشد چرا که اگر از آب سرد استفاده کنید جدا از اینکه موجب سردی معده­ می‌شود، کبد را هم چرب می‌کند و سیر درمان بیماری را نیز کند خواهد کرد. منتها در فصل سرد سال سعی کنید به هیچ وجه از نوشیدنی های سرد یا خنک استفاده نکنید.

حجامت عام و حجامت موضعی هم در رفع این مشکل بسیار موثر هست.

زمانی‌که خارش شدید می‌شود می‌توانید موضع خارش را با آب داغ بشورید تا رنگ پوست قرمز شود، وقتی رنگ پوست قرمز شد بلافاصله موضع رو با روغن بنفشه با پایه بادام شیرین چرب کنید و اگه روغن بنفشه پایه بادام شیرین در دسترستان نبود از روغن بادام شیرین به تنهایی استفاده کنید.

( درمان خارش در طب سنتی و دکتر خیراندیش ، علت بیماری گال در ناحیه تناسلی ، غذاهای مضر برای بیماری جرب ، درمان جرب در طب اسلامی )

درمان بیماری گال در طب سنتی و دکتر خیراندیش ، علت بیماری گال در ناحیه تناسلی ، غذاهای مضر برای بیماری جرب ، درمان بیماری جرب در طب اسلامی
درمان بیماری گال در طب سنتی و دکتر خیراندیش ، علت بیماری گال در ناحیه تناسلی ، غذاهای مضر برای بیماری جرب ، درمان بیماری جرب در طب اسلامی
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا